افتتاح نمایشگاه نقاشی «شمس، مولانا» در فرهنگسرای ارسباران

افتتاح نمایشگاه نقاشی «شمس، مولانا» در فرهنگسرای ارسباران

اولین نمایشگاه نقاشی  گروه هنری «شمس ٬مولانا» دیروز در نگارخانه شماره یکِ فرهنگسرای ارسباران افتتاح شد. در این نمایشگاه ۱۵ اثر از سارا برادران و غزل شهبازی در سبک های  آبستره، امپرسیونیسم و رومانیسیسم  در معرض دید علاقه مندان گذاشته شده است.

سارا برادران در خصوص آثاری که در این نمایشگاه ارائه کرده می‌گوید: « آثار نقاشی من، به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند: یکی آثاری که تحت تأثیر فضای شهری ایرانی ولی با رویکردی مدرن به وجود آمده‌اند و دیگری آثاری  که با تلفیق دو سبک امپرسیونیسم و آبستره انجام شده است. این نمایشگاه شامل آثاری است که با ابزار اکرولیک و کاردک  از مناظر طبیعت خلق شده اند. علت انتخاب اکرولیک ، درخشش رنگ و در عین حال قابلیت بیان بالا و استفاده آسان آن در شرایط خارج از کارگاه بوده است. »

غزل شهبازی  نیز می گویید: «آثار نقاشی من الهام گرفته از اشعار مولانا و رقص سماع می باشد. علاقه من  به این سبک از زمانی آغاز شد که با زندگینامه  و آثار مولانا شاعر بزرگ ایرانی آشنا شدم و بعد از آن، در نقاشی هایم به شکلی مدرن، هاله هایی از رقص سماع  دیده می شود. بیشتر آثار کلاژ است که از ابزار اکرولیک و کاردک استفاده شده . این آثار سبک رومانتیسم را معرفی می کند.»

به گزارش وبسایت هنری “سینما تی وی” ، «سارا برادران» متولد سال ۱۳۷۳ و «غزل شهبازی» متولد ۱۳۷۵ تهران و هر دو دانش آموخته رشته نقاشی از دانشکده هنر و معماری  تهران مرکز در مقطع کارشناسی هستند. این هنرمندان تاکنون، در چند جشنواره و نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از کشور شرکت کرده اند.

علاقمندان به بازدید از این نمایشگاه می توانند تا ۳۱ خرداد ماه همه روزه از ساعت ۱۴ الی ۲۰ به گالری شماره یکِ فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی ، نرسیده به پل سیدخندان٬ خیابان جلفا فرهنگسرای ارسباران مراجعه کنند.

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *