فیلم مشترک ایران و افغانستان روی پرده می رود

فیلم مشترک ایران و افغانستان روی پرده می رود

فیلم سینمایی «شکستن همزمان بیست استخوان» که محصول مشترک ایران و افغانستان است، به صورت همزمان در دو کشور اکران می شود. برادران محمودی درحال آماده سازی مقدمات برای اکران فیلم در دو کشور هستند تا مخاطبان ایرانی و افغانستانی بتوانند فیلم را همزمان ببینند.

به گفته نوید محمودی تهیه کننده «شکستن همزمان بیست استخوان» گفتگوهایی با ابراهیم داروغه زاده و محسن امیریوسفی رؤسای شورای عالی اکران در این زمینه انجام شده است و با توجه به اعلام آمادگی افغانستان برای اکران به صورت همزمان فیلم در تابستان، درحال آماده کردن مقدمات برای اکران فیلم هستند.فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان» با نام بین المللی «رونا، مادر عظیم» محصول مشترک ایران و افغانستان است که از طرف افغانستان به آکادمی اسکار برای شرکت در بخش فیلم غیر انگلیسی فیلم تا به امروز در ۱۵ فستیوال بین المللی شرکت داشته و چند جایزه از جمله بهترین فیلم از جشنواره بوسان و بهترین فیلم از جشنواره وزول را به دست آورده است.

محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیا رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.«شکستن همزمان بیست استخوان» در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر دیپلم افتخار بهترین فیلم بین الادیان و دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند آسیایی را دریافت کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *