ارزان‌ترین و گران‌ترین جشنواره‌های هنری سال ۹۷

در سال گذشته، یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با ۳۰۶ میلیون تومان هزینه، ارزان‌ترین جشنواره هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است و عنوان پرهزینه‌ترین جشنواره هم به سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر رسیده است.به گزارش سینما تی وی از فارس، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای شفاف‌سازی گزارش مالی ۸ جشنواره هنری موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و  مد و لباس را منتشر کرده است.

در این گزارش، ریز هزینه‌های بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر منتشر شده است.

 نام جشنواره                                هزینه (به میلیون تومان)

موسیقی نواحی ایران (دوره ۱۱)        ۳۰۶

هنرهای تجسمی جوانان (دوره ۲۵)     ۴۵۲

تئاتر کودک و نوجوان (دوره ۲۵)       ۸۹۲

موسیقی جوان (دوره ۱۲)                 ۱۴۰۱

مد و لباس فجر (دوره ۸)                  ۱۵۱۰

هنرهای تجسمی فجر (دوره ۱۱)         ۲۹۷۳

موسیقی فجر (دوره ۳۴)                   ۳۲۶۹

تئاتر فجر (دوره ۳۷)                      ۶۵۵۰

فیلم فجر (دوره ۳۷)                       ۶۳۰۵

 (در جدول فوق جشنواره جهانی فیلم فجر لحاظ نشده است)

بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مرداد ماه سال ٩٧ در تبریز (با هزینه ۴۵۲ میلیون تومان) و یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اردیبهشت سال گذشته (با هزینه ۳۰۶ میلیون تومان) در کرمان برگزار شد. دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان مرداد و شهریور (با یک میلیارد و ۴۰۱ میلیون تومان) در تهران و بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان (با ۸۹۲ میلیون تومان هزینه) آبان و آذرماه سال ٩٧ در همدان برگزار شد.

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر ۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون تومان، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر ۳ میلیارد و ۲۶۹ میلیون تومان و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان هزینه در بر داشته است که همگی در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شده‌اند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *