اهدای نشانِ داود رشیدی به چهار فعال فرهنگی

در آستانه فرارسیدن نخستین سالگرد درگذشت داود رشیدی قرار است نشانی مزین به نام این هنرمند فقید به چهار چهره فرهنگی و هنری اهدا شود. این نشان در مراسمی که به مناسبت فرارسیدن نخستین سالگرد درگذشت رشیدی برگزار خواهد شد، اهدا می شود.اولین سالگرد مرحوم داوود رشیدی شهریور ماه در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار می شود.مرحوم داوود رشیدی متولد ۲۵ تیر ۱۳۱۲ جزو پنج هنرمند برجسته کشورمان در دهه ۴۰ شمسی است. مراسم اولین سالگرد مرحوم رشیدی چهارم شهریور در محل اصلی سالن تئاتر شهر برگزار می‏ شود.

احترام برومند همسر مرحوم داوود رشیدی با اعلام این خبر در خصوص جزئیات این مراسم گفت: مراسم از تعدادی کلیپ تشکیل شده است که با در نظر گرفتن مسائلی که در آن مراسم مطرح می‏ شود، تهیه شده است.وی افزود: ما یک بخش نمایشنامه خوانی از یکی از نمایش هایی داریم که آقای رشیدی در سال های اخیر اجرا کردند و کلیپی نیز مربوط به همین نمایش پخش می شود. همچنین به چهار نفر در حوزه فرهنگ و هنر نشان داوود رشیدی تعلق می گیرد.

برومند با توجه به گذشت یکسال از فوت مرحوم رشیدی عنوان کرد: برعکس که آدم فکر می کند هر روز به چنین رنج و فقدانی عادت می کند، این طور نیست. هر روز که می گذرد، آدم نبود عزیزش و جای خالی او را بیشتر احساس می کند و به هر حال راهی است که همه ما دیر یا زود به طرف آن می رویم، اما با همه این ها بشر هیچوقت به طور کامل مرگ را نتوانسته است برای خود حل کند و دچار حسرت ها و دریغ هایی است.

او افزود: این حسرت ها و دریغ ها باعث می شود، ما که زنده هستیم، بخواهیم کاری برای رفتگان انجام دهیم تا نامشان را زنده نگه داریم. بسیاری از این عزیزان که از میان ما می روند، استحقاق این را دارند که زنده بمانند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *